„Świat wokół mnie. Czytanie ze zrozumieniem dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej”, to według mnie coś więcej niż mówi nam o tej pozycji terapeutycznej podtytuł. Autorką książki, wcale niemałego rozmiaru, jest Zdzisława Orłowska-Popek. Pracuję na niej już od jakiegoś czasu, ale niedawno postanowiłam zakupić ją do swoich zbiorów. I wiecie co? Nie żałuję!

Dla kogo przeznaczona jest ta pomoc?

Rozpiętość użycia książki jest szeroka i właśnie takie pomoce najbardziej lubię! Mamy możliwość korzystania z niej, gdy do naszego gabinetu trafiają dzieci niesłyszące, z ASD, z dysleksją, afazją, z obniżeniem sprawności intelektualnej czy z opóźnionym rozwojem mowy. Książeczka będzie doskonałym narzędziem pracy również z dziećmi uczącymi się czytać. Pomaga w programowaniu języka, zgodnie z pojawiającymi się w rozwoju mowy strukturami gramatycznymi. Mamy więc tutaj cały zestaw czynności, rzeczowników i przymiotników, dziecko przechodzi przez coraz głębsze etapy języka. Poznaje m.in. przypadki, liczbę pojedynczą i mnogą. Zadania doskonalą i usprawniają rozwój myślenia i mowy.

Dodatkowo książka ma postać skoroszytu w tekturowej okładce. Wszystkie karty mogą być osobno noszone, więc dla terapeutów, którzy się przemieszczają i prowadzą gabinety mobilne, jest to doskonała opcja na zabranie ze sobą tej partii materiału, która w danym momencie jest potrzebna.

To doskonała pomoc dla nauczycieli przedszkoli, szkół powszechnych i specjalnych, również rodziców i opiekunów.

Gdzie można kupić? A choćby TUTAJ.