Zdaje się, że niczego lepszego do pracy przy stoliku i z przedszkolakiem od tej pięknie przygotowanej książki nie znajdziecie. Właśnie zakupiłam kolejną część dla starszych dzieci, więc wkrótce podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Niniejszy artykuł poświęcam jednak ćwiczeniom z serii „Dysleksja… w wieku 3-4 lat”, których autorką jest Agnieszka Bala.

„Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych…” – warto!

Jest kolorowo i odjazdowo! A tak już zupełnie serio: „Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 3-4 lat” Agnieszki Bali to po prostu świetna pozycja dla terapeutów. Zwłaszcza dla tych, którzy podejrzewają u swoich podopiecznych zaburzenia spostrzegania wzrokowego, percepcji słuchowej i językowej. To również doskonała książka, oczywiście pod kątem 3 i 4-latka, dla treningu lewopółkulowego i grafopercepcji.

Każda karta jest pięknie wykonana, dopasowana do wieku dziecka. Pomimo powtarzalności zadań, wszystkie ćwiczenia są atrakcyjne. Jakie? Na przykład: łączenie takich samych obrazków, ćwiczenia na różnicowanie, układanie według wzoru, nazywanie czynności itp.

Gdzie można dostać? Między innymi na stronie wydawnictwa WIR.