Zupełnie przypadkiem w jednym z lokalnych sklepów trafiłam na to pudełeczko i pomyślałam sobie: czemu nie? Wydawnictwo Adamigo słynie z tego, że produkuje przeróżne gry dla dzieci w różnym wieku. Są to gry popularne wśród najmłodszych odbiorców, przystępne, z przyjazną dziecięcą grafiką. „Prawy do lewego” spełnia wszystkie te oczekiwania, lecz dodatkowo pomaga dzieciom w odróżnianiu lewej i prawej strony.

Dlaczego warto?

Układanka edukacyjna „Prawy do lewego” składa się z 48 elementów podzielonych na dwie części, prawą i lewą. Zadaniem dziecka jest m.in. znalezienie par i nazwanie, która z tych części jest lewa, a która prawa. Dobrze wiemy, że ćwiczenia tego typu są w zasadzie niezbędne w rozwoju dziecka, orientacji w schemacie ciała. Dzięki ćwiczeniom odwołującym się do stronności, dziecko szybciej odróżnia przyimki. Łatwiej rozumie też pojęcia nawiązujące do kategorii czasu, np. wczoraj lub jutro. Odróżnianie lewej strony od prawej przydaje się też w sytuacjach życiowych, takich jak zakładanie butów czy jedzenie nożem i widelcem.

To, co jest dodatkowym atutem gry, to możliwość zastosowania jej w pracy z młodszymi dziećmi, które uczą się kategoryzowania. Ilustracje przedstawiają zwierzęta, postacie lub przedmioty. Rzeczowniki to ta część mowy, która jest podstawowym budulcem zdania.

Gdzie można dostać tę grę? Choćby TUTAJ.