Zestawy podstawowych reguł nabywania języka czy też inaczej pudełka z Arsona to moim zdaniem absolutna podstawa. Zwłaszcza, gdy trafia do Was na terapię np. dziecko z opóźnionym rozwojem mowy. A musicie wiedzieć, że wcześniej czy później zapuka do Was kilkulatek z dużo większymi i bardziej złożonymi problemami niż dyslalia. Wówczas te pudełka mogą być jedną z tych pomocy, dzięki którym wyciągniesz dziecko na wyższy poziom komunikacji. Czego Ci życzę 🙂

Zestawy z Arsona – warto!

Zestawy podstawowych reguł nabywania języka, choć też można by je nazwać zestawami programowania języka, przeznaczone są do budowania świadomości języka wśród najmłodszych. Mamy więc zestawy poświęcone rzeczownikom, czasownikom, przymiotnikom, przyimkom, ale też zestawy, których celem jest po prostu kategoryzacja rzeczywistości. Bohaterami są nie tylko ludzie, lecz także zwierzęta. Mamy i różnicowanie kolorów, figur geometrycznych, naukę sekwencji. Do obrazków dołączone są kafelki z podpisami, by dzieci, które nie potrafią porozumiewać się werbalnie, potrafiły wykorzystać inną formę komunikacji. Kafelki z napisami mogą być świetną pomocą w nauce czytania.

Mam tych zestawów kilka, choć jest ich ponad 30 i niestety nie są tanie. Jest to według mnie ich największa wada – cena. Niezależnie jednak od ceny pudełek – mają moją absolutną rekomendację. Używam ich dwojako. Po pierwsze w sytuacji, gdy potrzebuję się wyłącznie upewnić, czy np. dziecko nabyło kompetencję dostrzegania liczby pojedynczej lub mnogiej czasowników, dobierania właściwych przyimków, rzeczowników. Po drugie, gdy dziecko ma bardziej złożone zaburzenia, jak choćby spectrum autyzmu, zestawy stanowią doskonałe narzędzie w nauce  komunikacji.

Ogromnym atutem zestawów podstawowych reguł nabywania języka jest także wykonanie, ich estetyka i trwałość.

Gdzie je można kupić? Zachęcam do odwiedzenia strony wydawnictwa Arson.

Komentarze nieaktywne