„LOGO PARY” – to karciana gra logopedyczna, której celem jest rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem gry – poza rozrywką – jest przede wszystkim utrwalanie poprawnej wymowy głoski [ r ]. Jej sekundarnym założeniem jest poszerzenie słownika czynnego oraz rozwój percepcji słuchowej. Grę zaadresowałam do logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców. Moja czwarta gra właśnie trafiła do sprzedaży 🙂

„LOGO PARY” – eRka

Długo się zastanawiałam nad kontynuacją gry, zwłaszcza dlatego, że w marcu otworzyłam gabinet i miał to być największy projekt 2021 roku do zrealizowania 😉 Ale poprzednie części „LOGO PAR” cieszą się zainteresowaniem, dostałam pozytywny feedback od użytkowników, sama chętnie korzystam z kart, dzieci je lubią. Pomyślałam: czemu nie? I tak oto eRka ujrzała światło dzienne.

Dlaczego warto

Jedną z zasad, którą kieruję się podczas terapii, to uatrakcyjnienie dziecku wspólnie spędzanego czasu. Ponieważ pracujemy na wyrazie, zdaniu, mowie spontanicznej, nie może zabraknąć ciekawych form podania materiału. Zdecydowałam się na grę karcianą, którą łatwo ze sobą nosić, która zawiera wyrazy z głoskami w nagłosie, śródgłosie, wygłosie, której szata graficzna stanowi ukłon w stronę dziecka. Dodatkowo w grze chodzi o refleks, znajomość nazwania konkretnych rzeczowników, szybką analizę wzrokową. Jak widać tego typu gry, w tym moja, stymulują różne obszary mózgu.

Z instrukcji

“W opakowaniu znajduje się 29 kart. Na każdej z nich widnieje 6 elementów. Elementy, o których mowa, powtarzają się na kilku kartach i nie jest to błąd drukarski, tylko celowy zabieg. Każdy z graczy musi wykazać się refleksem, umiejętnością przyporządkowania słowa do obrazka i szybką (choć staranną) artykulacją spostrzeżonego elementu. Pomiędzy dwiema dowolnymi kartami jest ZAWSZE TYLKO JEDEN wspólny element”. Trzeba go wychwycić i nazwać. Kto zbierze najwięcej kart, ten wygrywa. Proste 🙂

Gdybyście byli zainteresowani moją grą, zachęcam do odwiedzenia zakładki SKLEP.