Czy Wasze dzieci lubią gry typu memory? Zdaje się, że nie znam dziecka, które nie lubiłoby tej formy zabawy. Seria gier „Sowa Mądra głowa poleca” ma w swoich zasobach coś, co nazwałabym słuchowym memory dla dzieci, u których warto stymulować pamięć dźwiękową. Logomotywa poleca z całego serca!

Na czym polega gra?

Przede wszystkim dobrze jest nadmienić, że gra składa się z 16 klocków, które w sobie zawierają różne wypełnienia. Kiedy potrząśniesz każdą z nich – kostka wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk. Każdy dźwięk ma parę i zadaniem uczestników jest znalezienie pary. Gracze, podobnie jak w memory, zbierają je i ten, kto zebrał najwięcej kostek – wygrywa. „Pamięć dźwiękowa” to gra dydaktyczna, której zadaniem jest przede wszystkim wprowadzenie jej uczestników w świat dźwięku, uważnego słuchania, koncentracji, odnajdowania różnic i podobieństw. Rozwija pamięć słuchową, ale też dobrze działa na wzrok. Gra ma kilka możliwych opcji zabawy, więc łatwo ją dostosować pod graczy.

Bardzo dużą zaletą jest atrakcyjna dla dziecka formuła. W pudełku gry znajdują się dźwiękowe klocki, plansza i kolorowa kostka, której można użyć lub nie. Teoretycznie gra przeznaczona jest od pięciolatków i dalej, jednak testowałam już na czterolatkach i bez problemu jest to również dla nich do przyjęcia.

Producentem gry „Pamięć dźwiękowa. Gra edukacyjne” jest „Alexander” i można ją kupić np. TUTAJ.