Jeśli chcemy wspomóc dzieci w spostrzegawczości, percepcji wzrokowej, koordynacji oko-ręka i koncentracji, proszę bardzo! Wydawnictwo „Buu – strasznie fajne zabawki” znowu w natarciu. Tym razem przedstawiam Wam świetną układankę, „Borys – niedźwiedź w sweterku”, dzięki której dziecko może pomóc niedźwiadkowi Borysowi w założeniu odpowiedniego sweterka. Przy okazji poćwiczy umysł, a my, terapeuci, takie aktywności lubimy najbardziej!

Kto pomoże temu misiu?

Dzieci na pewno nie, już ja je znam. Jest to świetna układanka lewopólkulowa. Stymuluje spostrzegawczość, koordynację oko-ręka, skłania do koncentracji. Bardzo polecam też ze względu na piękne wykonanie, możliwość skonstruowania własnych wzorów. Z moich obserwacji zdecydowanie większą trudność sprawia dzieciom rozróżnienie wielkości niż kolorów. Jak piszą autorzy: „Pomoc ma charakter uniwersalny – stanowi bazę do wykorzystania na wielu płaszczyznach. W podstawowym wariancie zabawa polega na odwzorowywaniu układu krążków z kart na sweterku Niedźwiedzia Borysa. Zabawę można rozbudować o ćwiczenia pamięciowe.”

Gdzie można dostać? Na stronie Buu, TUTAJ.