Cała seria „Logiś i ja. Ćwiczenia z myślenia” zasługuje na pochwałę. Na zdjęciu widać „Analogie”, ale są jeszcze „Szeregi” i „Gdzie? Kiedy?”. Jeśli widzisz gotowość swoich pacjentów do pracy przy biurku, z wykorzystywaniem kart pracy, jest to seria, która w pełni Cię usatysfakcjonuje!

To się nie wyklucza!

„Logiś i ja” nie jest serią logopedyczną. Znajdują się w niej przede wszystkim ćwiczenia na logiczne myślenie, wnioskowanie, stronność. Ale po pierwsze terapia logopedyczna ma szeroki zakres, zwłaszcza gdy pacjent poznaje się z terapeutą. Po drugie nie musi być monotonnym klepaniem słówek i próbą najlepszej ich realizacji. Po trzecie – zawsze można znaleźć pretekst logopedyczny, nieco przeformułować polecenie i voila. Logopedia nie wyklucza innych dziedzin mających na celu rozwój dziecka.

O samej serii

Wykonywanie zadań zawartych w serii to trening umysłowy, wstęp do zadań, które czekają dziecko w szkole. W zeszycie „Analogie” mamy obszerny zestaw prostych ćwiczeń na myślenie przez analogie. Zadania mają formę rysunkową i są urozmaicone. Wykorzystano w nich kilka typów analogii, jak np. wielkość, ilość, funkcja, cechy. Myślenie przez analogię to umiejętność wnioskowania, odgadnięcia reguł i ich zastosowania. Doskonalenie tego mechanizmu rozumowania usprawnia lewą półkulę mózgu, pomaga dzieciom w nauce języka czy w przedmiotach ścisłych.

Natomiast w zeszycie „Szeregi” mamy obszerny zestaw ćwiczeń kształtujących umiejętność porządkowania szeregów 3-, 4-, 5- i 6-elementowych. W kartach pracy wykorzystano kilka różnych typów zadań polegających na naśladowaniu, kontynuowa-niu lub uzupełnianiu szeregu poprzez wskazywanie, układanie/przyklejanie lub rysowanie brakujących elementów.Gdzie? Kiedy? – to obszerny zestaw ćwiczeń wspomagających dla dzieci z trudnościami w orientacji przestrzennej i czasowej.

Z kolei „Gdzie? Kiedy?” – to obszerny zestaw ćwiczeń wspomagających dla dzieci z trudnościami w orientacji przestrzennej i czasowej.

Gdzie można je kupić? Choćby TUTAJ.

 

Komentarze nieaktywne