Logomotywa szuka rozwiązań. Śledzi nowości na rynku, w tym akcesoria, które mogą wyjść naprzeciw potrzebom dzieci, będących w terapii. Słuchawki Forbrain wprawdzie nie są nowinką terapeutyczną sprzed chwili, ale nie każdy gabinet może sobie na nie pozwolić. Sprzęt nie należy do najtańszych, ale pracę z nimi dzieci sobie póki co chwalą.
Forbrain, czyli słuchawki z mikrofonem
Forbrain działa jak trening słuchowo-głosowy. Gdy mówimy, filtr dynamiczny zastosowany w urządzeniu, koryguje dźwięk naszego głosu. Następnie przekazuje go z powrotem przez przewodnictwo kostne. Używając słuchawek, odbieramy swój głos jako przefiltrowany, modulowany za pomocą filtra częstotliwości. Zaprogramowano go tak, by wzmacniał wysokie częstotliwości, a tłumił niskie. Uruchamiają go dźwięki charakterystyczne dla początku słów i samogłoski długie. Uwydatnia tak zwane jasne dźwięki, które odgrywają bardzo ważna rolę w rozwoju językowym.
Lepsze przetwarzanie informacji sensorycznych
Dzięki słuchawkom korygujemy percepcję głosu i w ten sposób poprawiamy wymowę. Ten efekt znany jest jako słuchowo-głosowe sprzężenie zwrotne. Forbrain oddziałuje jednocześnie na wszystkie elementy słuchowo-głosowego sprzężenia zwrotnego i zapewnia układowi nerwowemu doskonały trening sensoryczny.
Słuchawki oddziałują bezpośrednio i stymulują także układ przedsionkowy odpowiedzialny za zmysł równowagi i orientacji przestrzennej. Wpływają na poprawę kontroli ruchów, stymulując małą motorykę, a tym samym również mowę. Dzięki tak wielu zaletom słuchawki Forbrain skutecznie wspomagają terapię logopedyczną.
Dla kogo Forbrain?
Słuchawki będą wspomagać mnie w terapii z dziećmi z afazją, zaburzeniami przetwarzania słuchowego, z wadą wymowy, z problemami w koncentracji. Mogą być wykorzystywane zarówno w pracy z dziećmi, jak i dorosłymi.